KONFIRMÁCIÓ
Egyházközségünkben óvodás kortól nyolcadik osztályos korig folyik hitoktatás. (Vasárnaponként a felnőttek istentiszteletével párhuzamosan; igény és lehetőség estén készek vagyunk a területünkre eső közoktatási intézményekben is hitoktatást szervezni.)
A hitoktatás után középiskolás ifjúsági óráinkat („Tini-ifi"), amelyeket minden héten megtartunk, mely konfirmációi előkészítő része. Konfirmációi tanfolyamot (Alapfokú bibliaiskola), kellő számú jelentkező esetén, 17 éven felülieknek indítunk (fölső korhatár nincs!). A tanfolyam végét a konfirmációi vizsga jelenti, melynek során a konfirmandus számot ad alapvető tárgyi tudásáról (bibliaismeret, egyháztörténet, dogmatika, etika). A konfirmandus a konfirmációi esküt csak személyes hitvallás után teheti le. Hitvalló és esküt tevő testvérünket gyülekezetünk ünnepélyesen felhatalmazza az úrvacsora vételére. Ezzel konfirmáló testvérünk a Magyar Református Egyház teljes jogú tagjává válik. A gyermekkeresztségben nem részesült testvéreinket ilyenkor megkereszteljük.
A konfirmáció hitvallás általi megerősítést jelent, amelynek során a gyermekkeresztségben részesült ember arról tesz bizonyságot, hogy a gyermekkorában neki felkínált isteni szövetségnek saját akaratából, immár saját hite kapcsán részese kíván lenni.
Aki gyermekkeresztségben nem részesült, a szövetség isteni oldalát jelképező sákramentumban saját hitvallástételével összekapcsolva részesül.
Mindezeket Isten Szentlelke munkálja bennünk, miközben érintkezésbe kerülünk az Ő igéjével, az abban nekünk kinyilvánított ismeretekkel.
A konfirmáció liturgiája:
- Ének
- Fohász, imádság
- Igeolvasás
- Igehirdetés
- Ének
- A konfirmandusok bemutatása
- A konfirmandusok bizonyságtétele
- Hitvallás és fogadalomtétel
- A konfirmandusok megáldása
- Felhatalmazás (úrvacsora vételre, teljes jogú egyháztagságra)
- Köszöntés a presbitérium nevében
- Imádság
- Úri ima (Mi Atyánk ...)
- Ének
- Áldás
|